Jezte, pijte, co hrdlo ráčí

aneb nenecháme Vás hlady.

 

Na Kašperku si můžete vybrat ze široké nabídky občerstvení a poté posedět a posvačit přímo na hradním nádvoří. Ve stálé letní nabídce naleznete mj. kašperské domácí placky, které jsou připravovány dle originální domácí receptury. Tuto pochutinu můžete ochutnat ve verzi "na slano" se sýrem, kořením a česnekem, anebo "na sladko" s marmeládou a skořicí. Třetí variantou jsou "zelné placky" s kysaným zelím.  Dále nabízíme čerstvé grilované klobásy, párky v rohlíku, grilované hermelíny, sekanou v housce nebo topinky s česnekem sýrem a kečupem, slané tyčky.

V horkém letním dni jistě příjemně osvěží točené strakonické pivo Dudák (světlé) a Klostermann (polotmavé). Případně některý z velkého výběru chlazených nealkoholických nápojů. V nabídce je také teplý čaj a čerstvě pražená káva z místní kašperskohorské pražírny Rósta kafe. Kde jinde by pak měla chutnat výborná medovina více, než přímo mezi zdmi hradního areálu?

Přijďte, užívejte si atmosféru středověkého šumavského hradu  a ochutnejte ze široké nabídky jídel a nápojů přímo na nádvoří nejvýše položeného královského hradu v Čechách.

Přejeme Vám dobrou chuť :-)

8 Z Kašperku vidíte vše s nadhledem.